czwartek, 27 stycznia 2011

Jutro piątek, start i początek.

Tytuły postów same mówią za siebie jutro rano o 10.00 Ferarri zaprezentuje swój bolid F150. Na stronie link ma być dostępny streaming tego wydarzenia jaki i różne inne ciekawostki. Można też oglądać to wydarzenie w tv w RAI 2 i RAI Sport dostępnych i w Polsce. Transmisja od 9.45.
Jak dla mnie najciekawsze pytanie to jak mocno zmieni się wygląd bolidu w stosunku do F60?
Czy to raczej będzie kosmetyczna zmiana czy Ferarri czymś wszystkich zaskoczy?
Prawdziwa lawina przyjdzie już po niedzieli kiedy większość teamów pokaże owoce swoich zimowych prac.

Pisałem już o tym kiedyś ale liczę na spore zmiany w wyglądzie i specyfikacji bolidu Lotus Renault GP.
Wczoraj ukazał się wywiad z Robertem Kubicą, który ma nadzieję i chęci w tym roku na kilka zwycięstw w sezonie. Jest on zadowolony z zimowych prac  i wspomina, że w poprzednim roku nie mogły być one prowadzone optymalnie przez zawirowania własnościowe. Ten rok jest stabilny jeśli chodzi o kwestie finansowe.
Jeśli LRGP goni najlepsze teamy to i bolid może być bardziej podobny do rywali zwłaszcza jeśli chodzi o długość. Tak jak kiedyś wspomniałem większość czołowych teamów wydłużyła w poprzednim roku swoje bolidy. Czy LRGP pójdzie w tym kierunku czy ma swoją lekko odmienną koncepcję.

Jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi bardziej ogólna obejmująca wszystkie teamy i jutro Ferarri pokazując swój bolid może już odpowie. Mianowicie czy przednie skrzydła a dokładnie nos i przednie skrzydła zmienią trochę wyraźniej swoje położenie. W poprzednim sezonie noski były dość zadarte a u Saubera najbardziej.
Czy zagarnianie powietrza pod bolid będzie dalej jednym z ważniejszych spraw czy może ktoś spróbuje więcej powietrza puszczać górą? Zobaczymy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz