piątek, 18 lutego 2011

The Flying Lap

Może ten post zabrzmieć jak reklama The Flying Lap a także F1fanatic, ale i tak nikt praktycznie tego nie czyta to i tak piszę dla siebie.
I rzeczywiście chciałbym polecić ten program do obejrzenia w czasie transmisji na żywo podczas, której można wysyłać pytania dla gości Peter Windsor ( ten Pan na zdjęciu po prawej) a także jest możliwe zciągnąć audycję później.
W ostatnim programie gościem siedzący po lewej stronie był Keith Collantine czyli F1fanatic, którego blog często czytam podobnie jak i tysiące ludzi na świecie.
Kolejnym gościem widocznym na monitorze był Jonathan Neal dyrektor wyścigowy McLarena.
W czasie godzinnej dyskusji poruszone zostały różne ciekawe kwestie. Jedna sprawa taka najbardziej chwytliwa poruszona podczas tej rozmowy to pytanie czy kierowcy z tego samego temu będą sobie pomagać podczas kwalifikacji, kiedy użycie ruchomego skrzydła jest dozwolone. Wiadomo, że tylko jeden z nich na tym skorzysta ale może to być duża pokusa zwłaszcza jak w stawkę wchodzi pole position. Ta współpraca jak rozumiem miała by miejsce na najdłużej prostej toru, na którą wykorzystywany kierowca wjeżdżał by pierwszy, a wykorzystujący schowany za nim. W takim tunelu aerodynamicznym rozpędzał by się dużo szybciej i mocniej dodatkowo z KERSem i tylnym ruchomym skrzydłem. W odpowiednim momencie nastąpiłaby zamiana miejsc.
Jest to ciekawa sprawa chociaż może takich sytuacji nie będzie ale kto wie tym bardziej jednak zbliżający się sezon zapowiada się ciekawie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz